Dynamika rozwoju poznańskiego rynku magazynowego

Poznań jest dużym miastem a dodatkowo jego strategiczne położenie sprawia, że magazyny do wynajęcia w Poznaniu idą jak świeże bułeczki. Rynek magazynowy ostatnio staje się coraz bardziej popularny, magazynujemy towary nowo zakupione, przeznaczone do sprzedaży, magazynujemy starocie, których nie chcemy albo nie mamy możliwości magazynowania w domu. Magazyny w Wielkopolsce z powodu dobrej infrastruktury oraz dobrego położenia geograficznego cieszą się dużym powodzeniem zarówno wśród klienteli pochodzącej z Polski jak i z całej Europy zachodniej.

Na pytanie – jak rozwija się rynek magazynów w Poznaniu? – odpowiedź jest jedna – doskonale. Dlatego też na terenie samego Poznania jak i jego okolic oraz całego województwa Wielkopolskiego powstaje coraz więcej miejsc do magazynowania. Magazyny to duże hale ale i całe wielkie połacie terenów z małymi magazynami.

Poznań jest miastem, który przekroczył już blisko 1,5 mln metrów kwadratowych powierzchni magazynowych, dzięki temu jest na trzecim miejscu pod względem wielkości jego rynku magazynowego. Magazyny buduje się tam często a powierzchnie magazynowe, głównie przemysłowe są tam zawsze bardzo chętnie wynajmowane. Sam wynajem magazynów w Poznaniu jest bardzo dochodowym interesem. Developerzy, którzy wciąż poszukują odpowiednich działek na budowę magazynów, bardzo chętnie sprzedają je i wynajmują coraz to nowym klientom.

Czynsze w Poznaniu za metr magazynu przemysłowe są adekwatne do stanu danych magazynów i powszechnie wynoszą od 2,5 do 3 Euro za 1 metr kwadratowy. Powoduje to, że i cenowo powierzchnie magazynowe są w tym rejonie bardzo atrakcyjne. Inwestorzy chętnie wynajmują tam magazyny z powodów logistycznych i finansowych. Dobry dojazd i bliskość do większości miejsc, doskonałe dojazdy, dobra infrastruktura oraz atrakcyjne ceny i atrakcyjne same magazyny zwiększają popyt na powierzchnie magazynowe w tej właśnie części naszego kraju. Poznań leży blisko autostrady A2, łączącej bezpośrednio Europę Zachodnią z Europą wschodnią, jest to główny powód, z którego wynika ogromna atrakcyjność magazynów. Ponadto bliskość niemieckiej fabryki Volkswagena sprawia, że bardzo popularne są tutaj powierzchnie magazynowe dla branży motoryzacyjnej.

W regionie powstaje coraz więcej magazynów i coraz więcej powierzchni do wynajmu jest tutaj wynajmowanych. Rynek magazynowy rozwija się doskonale i coraz mniej jest wolnych i pustych magazynów. Inwestorzy chętnie wynajmują w tej okolicy powierzchnie magazynowe, a developerzy chętnie inwestują w tego typu inwestycje. To samo można zauważyć w wielu innych miastach na terenie Polski. Między innymi Wrocław utrzymuje stałą dynamikę przyrostu nowych powierzchni magazynów do wynajęcia. Wrocław jest też liderem jeśli chodzi o wysokość czynszów za wynajem wiele ofert magazynowych na Wrocławskim rynku posiada bardzo niski czynsz za wynajem http://oferta.wrocmagazyn.pl/magazyny/wroclaw/ Można w ten sposób po atrakcyjnej cenie wynająć bardzo nowoczesny obiekt w dobrej lokalizacji!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *